بلیچینگ دندان در خانه (هوم بلیچینگ)

۱۳۹۷-۰۳-۲۰

بلیچینگ دندان در خانه

مراحل سفید کردن دندان در منزل

1. پس از تشخيص پزشک مبنی بر اين كه مواد رنگی دندان هایتان را می توان با استفاده از روش بلیچینگ دندان در خانه (هوم بلیچینگ) از بين برد، ‌از فک شما قالبی تهيه می شود و در لابراتوار يک قاشقک که به آن تری (tray) می گویند يا قالب پلاستيكی نرم و شفاف ساخته می شود. اين قالب در دهان شما امتحان شده و سپس به همراه ژل بليچينگ به شما داده می شود.

2. غلظت ماده سفيد كننده موجود در ژل معمولاً 10 تا 20 درصد بوده و به علت اثر سوزانندگی آن بر روي لثه باید در مصرف آن بسيار دقت كرد.

3. طول دوره درمان بلیچینگ دندان در خانه به طور متوسط 2 هفته است كه باید 4 تا 6 ساعت در هر شبانه روز از قالب بليچينگ استفاده شود.

4. چنانچه مشكل حساسيت دندانی وجود نداشته باشد، می توان دو مرتبه در شبانه روز از قالب بليچينگ استفاده كرد. اين امر سرعت سفيد كردن دندان ها و همچنين احتمال حساسيت دندان ها را افزايش می دهد.

5. قالب را می توان بسته به انتخاب بيمار در طول شب يا روز استفاده نمود.

6. پس از مسواک زدن و استفاده از نخ دندان، به مقدارلازم ( يك قطره كوچك) از ژل بليچينگ را در وسط سطحی از قالب كه در مجاورت سطح دندان مورد نظر قرار می گيرد بگذاريد و آن را داخل دهان قرار دهيد.

7. چنانچه ماده بليچينگ اضافی از لبه های قالب بر روی لثه جريان پيدا كرد آن را با يک دستمال تميز كنيد. اين امر می تواند ناشی از مقدار زياد ژل و يا محل نادرست قرار دادن ژل (چنانچه ژل را خيلی نزديک به لبه لثه قرار داده باشيد) باشد.

8. قالب بايد حداقل 4 تا 6 ساعت در دهان باقی بماند.

9. ممكن است پس از چند روز استفاده از ماده بليچينگ حساسيت در دندان ها ايجاد شود كه امری كاملاً طبيعی است. اگر اين حساسيت ادامه يافت و شديدتر شد، به مدت 1 تا 2 روز استفاده از ماده سفيد كننده را قطع كرده و چنانچه ژل ضد حساسيت در اختيار شما قرار داده شده است به همان روشی كه ژل بليچينگ استفاده می شود آن را داخل قالب قرار داده و به مدت 2 ساعت در دهان نگه داريد.

10. يك هفته پس از درمان، جهت ويزيت و بررسی به دندانپزشك مراجعه كنيد.

11. در طول دوره درمان از مصرف مواد رنگی و اسيدی مانند چای، قهوه،‌ نوشابه،‌ مركبات و رب گوجه فرنگي و كشيدن سيگار اجتناب كنيد. و در صورت استفاده از مواد رنگی بلافاصله دهان را با آب بشوييد.

چهار غذا و نوشیدنی ای که بعد از سفید کردن دندان ها نباید مصرف کنید

12. جهت درآوردن قالب لبه آن را از ناحيه دندان های خلفی گرفته و آنرا درآوريد. سپس با مسواک نرم و آب سرد آن را شسته و داخل محفظه مخصوص و يا كيسه فريزر و ترجيحاً داخل يخچال نگه داريد. ژل بليچينگ نيز بهتر است داخل يخچال نگهداری شود.

13. پس از درآوردن قالب، دندان ها را با مسواك بشوييد.

بلیچینگ بهتر است یا لمینت

ارسال شده در بلیچینگ دندان در خانه, سفید کردن دندان ها در منزل توسط دکتر محمد میرشکار | متخصص ایمپلنت و پروتزهای دندانی | دندانپزشکی زیبایی | Tags: , , , ,

ارسال نظر