بهترین روش جایگزینی دندان های از دست رفته برای کسانی که تمام دندانهایشان را از دست داده اند

۷ 2018-03-04

ایمپلنت کامل دهان (کل دندانها)

اگر شما تمام دندانهایتان را از دست داده باشید، یک بریج کامل یا دست دندان کاملی که هر دو به پایه های ایمپلنت متصل می باشند، بهترین جایگزین دندان های از دست رفته می باشد. مراحل ایمپلنت دندان
ایمپلنت در برخی نقاط فک قرار می گیرد و پروتز متصل به آن، تمامی دندان های از دست رفته را جایگزین می کند. این نوع ایمپلنت برای کل فک پایین و یا کل فک بالا هم می تواند به کار رود. مراحل ایمپلنت دندان

مزیت بریج تمام فک و یا دست دندان متکی بر ایمپلنت بر دست دندان معمولی چیست؟

ایمپلنتها مزایای زیادی نسبت به روش های دیگر جایگزینی دندان کشیده شده یا از دست رفته دارند. بریج و دست دندان کامل متکی بر ایمپلنت، علاوه بر اینکه ظاهر (رنگ و فرم) و عملکرد آن مشابه دندان طبیعی است، به شکلی طراحی می شوند که زمان ماندگاری طولانی داشته باشند. بریج کامل و یا دست دندانی که متصل به ایمپلنت باشد علاوه بر اینکه از دست دندان معمولی راحت تر و با ثبات تر هستند، به شما امکان جویدن طبیعی غذا را می دهند.

همه چیز درباره ایمپلنتهای دندانی، مراحل و انواع آن

به علاوه، چون کاشت دندان داخل استخوان فک انجام می شود، این روش باعث جلوگیری از تحلیل استخوان فک شده و بهتر استخوان باقی مانده فک را حفظ می کند. با از دست دندان معمولی، استخوانی که قبلا اطراف ریشه ی دندان ها را پوشانده بود شروع به تحلیل می کند. اما ایمپلنت با استخوان فک اتصال برقرار کرده و به حفظ سلامت و میزان استخوان کمک می کند. در طولانی مدت پروتزهای متکی بر ایمپلنت نسبت به دست دندان معمولی، ظاهر بهتر خود را بیشتر حفظ می کنند و نگهداری آن ها راحت تر خواهد بود.
تحلیل استخوان که همیشه جز جدا نشدنی استفاده از دست دندان معمولی است، باعث چروکیدگی صورت و لبخندی نا زیبا خواهد شد. از طرفی کسانی که از دست دندان معمولی استفاده می کنند برخی از غذاها را نمی توانند بجوند.

پیشگیری از تحلیل استخوان فک و لثه

دست دندان متکی بر ایمپلنت

مراحل ایمپلنت دندان (ایمپلنتها چگونه قرار داده می شوند؟)

ابتدا ایمپلنت ها که شبیه پیچ یا استوانه هستند در داخل استخوان فک قرار داده می شوند. سپس طی دو تا شش ماه بعد، با استخوان فک جوش خورده و نقش پایه هایی مستحکم را برای دندان های مصنوعی بازی خواهند کرد. طی این مدت، بیماران در صورت تمایل می توانند از پروتز موقت استفاده نمایند.

اغلب مرحله دومی نیز برای آشکارسازی ایمپلنت ها و اتصال قسمت های فوقانی وجود خواهد داشت. یعنی ایمپلنت ها که تا این مرحله زیر لثه پنهان بوده و در محیط دهان دیده نمی شدند، توسط یک جراحی کوچک که به جراحی آشکارسازی معروف است، در محیط دهان آشکار می شوند. در این مرحله روکش های موقت فرم دهنده لثه استفاده می شوند تا شکل مطلوب را به لثه اطراف بدهند.

پس از مرحله ی شکل گیری لثه، روکش های موقت فرم دهنده لثه باز شده و قطعاتی که به نام اباتمنت نامیده می شوند و روکش هایی که روی اباتمنت نصب می شوند، به ایمپلنت وصل می گردند. معمولا این مرحله شکل گیری لثه حدود دو هفته طول خواهد کشید.

برخی از ایمپلنتها به این مرحله ثانویه نیاز ندارد، چون کل آن یک تکه بوده و اباتمنت (قسمت فوقانی ایمپلنت) به خود آنها متصل است. دندانپزشک شما تصمیم خواهد گرفت که از کدام روش برای شما استفاده کند.

بر اساس تعداد ایمپلنتهای مورد نیاز و همچنین محل قرارگیری دندان ها در دهان شما، دندانپزشک نوع پروتز و اتصال آن را تامین خواهد کرد که عموما به دو گروه کلی پروتز ثابت متکی به ایمپلنت و پروتز متحرک یا اوردنچر متکی به ایمپلنت تقسیم بندی می شوند.
باید توجه داشت که هر بیمار، وضعیت اختصاصی خود را دارد و بر اساس ملزومات کلینیکی، نوع پروتز مناسب هر فرد با دیگری ممکن است متفاوت باشد.

ارسال شده در ایمپلنت, ایمپلنت، پروتزهای دندانی و ترمیم های دندانی, بریج یا ایمپلنت, دندانپزشکی زیبایی, طراحی لبخند, مراحل جراحی ایمپلنت دندان, مراقبت بعد از پروتز ثابت, مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان, مزایا ایمپلنت دندان, مزایا و معایب ایمپلنت, پروتز دندان توسط دکتر محمد میرشکار | متخصص ایمپلنت و پروتزهای دندانی | دندانپزشکی زیبایی | Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
دیدگاه ها7)
سعید. بJune 18پاسخ
سلام لطفا بفرمایید پروتز ثابت متکی به ایمپلنت فک بالا چقدر هزینه برمیداره، ممنون از خدمات و سایت خوبتون.... خیلی نیاز به راهنمایی دارم خواهش میکنم کمکم کنید، وبگید کجا میتونم با قیمتی مناسب فک بالا رو دندون بزارم، چون هزینه ش خیلی بالاست اگه اشتباه نکنم سپاسگذارم
دکتر محمد میرشکار، دندانپزشک زیبایی، متخصص ایمپلنت و پروتزهای دندانیJune 19پاسخ
سلام لطفا با مطب تماس بگیرید. 021-22260026
ابوالفضل2019 June 25پاسخ
درود جناب دکتر میرشکار عزیز . مطلب فوق العاده ای راجع به مراحل ایمپلنت دندان بود . من یکسال پیش سه دندان بالا سمت راست رو ایمپلنت کردم الان میخوام برای ایمپلنت دندان سمت چپ دندان بیام ایران . میخواستم بدونم موردی داره اگر بعد از اینکه فیکسچر های ایمپلنت رو برام داخل فک قرار دادید یک ماه بعد از جراحی ایمپلنت به کشور کانادا برگردم و حدودا 8 ماه بعد برای روکش دندان مراجعه کنم ؟ فیکسچر ها تحت فشار روی لثه قرار میگیرند یا خیر . خیلی تعریف شما رو در زمینه ایمپلنت و جراحی ایمپلنت دندان شنیدم . لطفا من رو در این زمینه راهنمایی کنید . ممنون
دکتر محمد میرشکار | متخصص ایمپلنت و پروتزهای دندانی | دندانپزشکی زیبایی2019 June 26پاسخ
سلام و خیلی ممنون از لطفتون در مورد ایمپلنت باید گفت هیچ موردی نداره که چند ماه ایمپلنت بمونه و‌ بعد پروتز بشه. حتی بهتر هم هست.
رحمانی2019 September 29پاسخ
باسلام واحترام » جناب دکترمیرشکاربسیار خوشحال وخورسندم تحصیلکردگان متخصصان دکتری امثال حضرتعالی داریم؟کلیه دندان های فک بالاوپایینم افتاده؟دندان مصنوعی گذاشتم؟بدردم نخورد لق میزنه نمیتونم غذابخورم بلاخره خیلی گرفتاردندونم؟هزینه ایمپلنت هم زیاده ضمن هزینه زیاد ایمپلنت دندانپزشکی‌ های اینجاهم واردنیستند دندان خوبی درست یانصب‌کنند؟لذامنم وضیعت مالی خوبی ندارم؟ایاباکاشت ۲«۳»۴عدد ایمپلنت هزینه کمتر و درحدتوانم میشه بقیه داندان مصنوعی رابهش پیچ ومتصل نمود؟لطفااگربرایتان مقدوربود پاسخم به ایمیلم ارسال‌نماییدتا فکروچاره ای‌بکنم»ضمنا دندان مصنوعی‌جنس‌خوب فک کامل بالا وپایین هم نیازدارم»البته هزینه دندان مصنوعی جداگانه حساب‌میشه و ربطی‌به هزینه ایمپلنت نداردمتوجه ام» سپاسگزارم ارادتمندشمارحمانی
دکتر محمد میرشکار | متخصص ایمپلنت و پروتزهای دندانی | دندانپزشکی زیبایی2019 September 29پاسخ
حداقل هشت ایمپلنت برای دو فک لازمه تا پروتز دو فک به اونا فیکس بشه. اما با چهار عدد در فک پایین هم امکانپذیره. هزینه هر واحد ایمپلنت حداقل پنج میلیونه که به اضافه دست دندان دو فک چیزی حدود سی میلیون میشه. البته مشروط به اینکه استخوان کافی جهت نصب ایمپلنت داشته باشید.
رحمانی2019 September 29پاسخ
باسلام سپاسگزارم هزینه سنگین دکترجان فعلابرام مقدورنیست؟بینم چکارمیتوانم بکنم

ارسال نظر